A te kedvenc tápkiegedet hol gyártják??

2018. 04. 14.

Eme rövid írás aktualitását egy tegnap nekünk címzett írás eredményezte,és persze a múltheti választásokon tapasztalt,”a legtöbb ember azt gondolja,amit szeretnének hogy gondoljon” mára világossá vált szlogen generálta.

Amerikai,Európai,vagy Magyar táplálékkiegészítőt vegyek??

Ritkán írunk a mell tökéletes edzéséről,versenyekről, a sport pletykáiról,mivel ezt megteszik mások ,mi pedig szeretünk csak akkor írni,mikor van is mit mondani!
Most ez következik a táplálékkiegészítők gyártóiról pró,és kontra!
Rengeteg marketinget,reklám kampányt,vásárlót befolyásoló cikket látunk keringeni a facen,vagy különböző írott,esetleg webes médiában arról,ki milyen proteint,vitamint árul,forgalmaz,fennen hangoztatva azt,hogy ez a brend hol gyártódik,és kiket szpnzorál.
Talán a szponzorált versenyzők kilétébe egyik cég esetén sem mennék bele, hiszen nem nagyon tudok olyan versenyzőről,aki egyetlen cég hátán jutott oda,ahol éppen tart,vagy eredményeit szorosan kötni lehetne az éppen általa promótált termékhez,hiszen egy jobb szerződés,kicsit több pénz reményében,simán lesz legtöbbjük egy másik brend arca.

 

 


Mondjuk vitathatatlan hogy ha nagy versenyzőket teszel egy új brend mellé,valószínűleg jobban fog futni a szekér,bár ha jobban belegondolunk mint vevők,nem igazán tudjuk hogy miért!?
Hogy a Roelly Winklaar Gaspari,Biotech,esetleg mint most Yamamoto glutamint iszik,valószínűleg teljesen mindegy,hiszen mikor az utóbbi cég termékeiben lévő protein még a réten legelő tehénben volt,ő már akkor is úgy nézett ki mint egy UFO,így ezen talán túl is léphetünk!
De térjünk a lényegre!
Az EU-s élelmiszer,és hatóanyag törvények miatt,amiket elfogultság nélkül állíthatjuk,nagyon erősen befolyásol az Eu s élelmiszer,és gyógyszeripar,nagyon sok Amerikai gyártó,az únión belül gyártatja termékeit. Köszönhető ez annak, a rengeteg hatóanyagtörvényt szabályzó rendeletnek,melyekhez igazodni kell,egyszerűbb helyben gyártani,így viszonylag hamar lereagálható egy változás,nem is beszélve a logisztikán spórolt dollár tízezrekről. Eme állítás nem minden esetben igaz,de azért pl ha az Optimum Ír,vagy a Dorian edzés előtti formulája esetében Magyar gyártókat nézünk,és persze a felsorolás a teljesség igénye nélküli,akkor sejthető hogy mi Amerikai,és mi nem az.
Na de ha ennél a résznél tartunk. Mitől lesz egy termék Magyar,Amerikai,Német....stb?Attól hogy a cég székhelye ott van,vagy hogy ott gyártódik?
Fene tudja.Viszont azt,hogy a rengeteg idehaza készült terméken miért jó esetben Eu,de egyre sűrűbben Német,Angol,Holland címek szerepelnek a gyártónál,azt a kutya se érti.
Persze tudjuk hogy a 27%os áfa jelentősen befolyásolja a hazai gazdaságot,ettől függetlenül még így sem világos teljesen.
Lehet hogy a magyarázat teljesen egyszerű,és nagyapám örök érvényű mondata igaz erre a jelenségre is,miszerint „A Magyar,ismeri a Magyart!”
Egyszerűen fordítva ismerjük a mentalitást,ezért nem bízunk!!Mert ugye a Magyar mindig is leleményes nemzet volt. Ha kell bele valami drága,megoldjuk okosba?!
Na de ne legyünk rosszindulatúak. Pl a Biotech nagyon sokat javult minőségileg,mióta saját,hazai gyártósorán készülnek termékei. Volt hogy más gyárban idehaza,volt hogy Németben,és még a jobb dollár árfolyam idején,Amerikában is gyártattak. A másik hazai nagy név is idehaza készül már ember emlékezet óta,még is mind két brendet,sokan még ma is Amerikával kötik össze.
De látjuk a Facebookon rendületlenül reklámozó csúcs fehérjéket felvonultató céget,akinek kutatói,sportolói....bla bla bla. Meg 120% jobb felszívódású,és hasonló baromságokkal kampányoló,hogyan vernek át más gyártók a proteinjeikkel hírlevelet küldözgető céget is,akiknek dobozait,termékeinek zacskóit,még a laikusok is be tudják tenni abba a terméksorba,amit a bérgyártásra szakosodott Zirci cég gyárt.Még a vak is látja,hogy a szteroidokra hajazó fantázia nevet hordozó címkén kívül,a zacskó színe ,formája pontosan ugyan az,mint a kb 60% olcsóbb PurePro,ami szintén hazánk gyermeke.
Mint ahogyan a múlthét vasárnap is láttuk,az emberek azt hiszik el,amit sűrűn hallanak.
Vajon téged érdekel hol gyártják a proteined,egyéb kiegészítődet,vagy szerinted teljesen mindegy?
Ha van kedved,tapasztalásod akár pozitív,akár negatív,ne tartsd magadban,mert ha sokan azt mondják,hogy ők pl Szudánban gyártott kiegészítőket vennének szívük szerint,komolyan mondom gyártatunk nekik. Ahogyan a legtöbb cég,olyan gyártmányú proteint gyártunk neked,amilyet szeretnél!:)
Írta és rendezte:"Én"
www.proteinbuilder.hu

Neked ajánlott termékeink

nano supps Whey Protein 2000 g Csoki milkshake
Bolti ár: 29 990 Ft Webáruház ár: 29 350 Ft
nano supps Whey Protein 2000 g fahéjas csiga
Bolti ár: 29 990 Ft Webáruház ár: 29 350 Ft
nano supps Whey Protein 2000 g cereal milk
Bolti ár: 29 990 Ft Webáruház ár: 29 350 Ft
nano supps Epic Juice
Bolti ár: 25 990 Ft Webáruház ár: 24 990 Ft
Részletek
nano supps Whey Protein 1000 g Caramel Popcorn
Bolti ár: 15 990 Ft Webáruház ár: 15 350 Ft
nano supps Whey protein 1000 g csokis tej shake
Bolti ár: 15 990 Ft Webáruház ár: 15 350 Ft
nano supps Whey protein 1000 g Cereal milk
Bolti ár: 15 990 Ft Webáruház ár: 15 350 Ft
nano supps Whey protein 1000 g jégkrém szendvics
Bolti ár: 15 990 Ft Webáruház ár: 15 350 Ft
nano supps Whey Protein 1000 g fahéjas csiga
Bolti ár: 15 990 Ft Webáruház ár: 15 350 Ft
nano supps prptein pancake mix spekulatius
Bolti ár: 6 990 Ft Webáruház ár: 6 990 Ft
nano supps Creatine POP robbanócukros
Bolti ár: 5 990 Ft Webáruház ár: 5 800 Ft
Részletek
nano supps Protein Cream
Bolti ár: 3 500 Ft Webáruház ár: 3 250 Ft
Részletek
nano supps peanut butter
Bolti ár: 1 990 Ft Webáruház ár: 1 850 Ft
Részletek
nano supps Protein DIPS
Bolti ár: 1 200 Ft Webáruház ár: 1 050 Ft
nano supps Hype Beast Ampulla
Bolti ár: 690 Ft Webáruház ár: 655 Ft
nano supps CFR PWO 20 g tasakos
Bolti ár: 700 Ft Webáruház ár: 650 Ft
nano supps Beef Juice 30 g tasakos
Bolti ár: 650 Ft Webáruház ár: 620 Ft
Részletek
Ethicsport Pro Sintech 400 caps
Bolti ár: 12 900 Ft Webáruház ár: 12 250 Ft

Legújabb termékeink

Hiro.Lab Instant Whey Protein 750 g vanília
Hiro.Lab Instant Whey Protein 750 g vanília
Hiro.Lab Instant Whey Protein 750 g csokoládé
Hiro.Lab Instant Whey Protein 750 g csokoládé
Hiro.Lab Instant Whey Protein 750 g Áfonya skyr joghurt
Hiro.Lab Instant Whey Protein 750 g Áfonya skyr joghurt
Applied Critical Whey Protein 2000 g frappuccino
Applied Critical Whey Protein 2000 g frappuccino
Applied Critical Whey Protein 2000 g vanília matcha
Applied Critical Whey Protein 2000 g vanília matcha
Hiro.Lab IsoBoost
Hiro.Lab IsoBoost
Applied Critical Whey Protein 825 g caramell-latte
Applied Critical Whey Protein 825 g caramell-latte
Applied Critical Whey Protein 825 g vanília-matcha
Applied Critical Whey Protein 825 g vanília-matcha
Applied Critical Whey Protein 825 g frappuccino
Applied Critical Whey Protein 825 g frappuccino
Universal Shock Therapy
Universal Shock Therapy
Hiro.Lab Tribulus
Hiro.Lab Tribulus
Mutant Hardcore Whey 2270 g  New dobozos
Mutant Hardcore Whey 2270 g New dobozos

Kövess minket a Facebook-on

Activlab
Animal
Amix Nutrition
Body Attack
CNP
JutaVit
OstroVit
VitaminokNeked

Kérd a híreket és a kedvezményeket

Adatok módosítása, leiratkozás vagy aktiválás újraküldése:

MIÉRT A PROTEINBUILDER?

100%-ban magyarmagyar webáruház vagyunk

nem csak webáruházlátogass el a boltunkba is!

2006 óta folyamatosan veletek

megbízható forrásból, garantáltan eredeti

igyekszünk a kedvedben járnimindig jó árakkal, szakmai tudással várunk

Ne feledd!

Regisztrált felhasználóként vásárlásaid után hűségpontokat gyűjthetsz, amit a következő vásárlásod alkalmával felhasználhatsz.